Vstáváte ráno rádi? 7 příjemných společníků ví, jak na to!

Autor: Irena
Datum: 10.10.2014

Vstáváte ráno rádi?

Mám tady pár nápadů, jak si zpříjemnit vstávání a start do nového dne malými radostmi, co fungují spolehlivě a jsou zároveň i posilou pro zdraví těla i duše.

  • 1. nechte se vzbudit písní, kterou máte rádi a o které víte s jistotou, že vám vyčaruje vždy na tváři úsměv.

Úsměv je totiž první podnět pro hormonální soustavu, aby začala do těla vylučovat hormony štěstí a ty zase podporují imunitní systém.

 

 

  • 2. vypijte po ránu sklenici vody. Namísto čaje nebo kávy si udělejte jen sklenici nebo šálek horké vody. 

Voda v těle rozpohybuje všechno. Buňky se doslova dostanou do extáze, protože tělo je z 80% tvořeno vodou a dodáním nové čisté dávky, se očistí a nastartují. Pleť se rozjasní, trávení se probere rychleji, krevní tlak se podpoří k rovnováze.

 

 

  • 3. nechte mobil a tedy všechny informace zvenku minimálně hodinu bez povšimnutí.

Je to zlozvyk - sáhnout po mobilu hned, jak se probudíte a začít " listovat " v příspěvcích na sociálních sítích nebo v emailu. Pokud spíte s mobilem jako s " budíkem " jen ho vypněte a počkejte až se více proberete. Hodina je poměrně krátká dobana všechny ranní  rituály a mít po ránu mysl jen sám pro sebe, v klidu si ujasnit pocity ze snů, spojit se se svou myslí a ne s " celým světem", to je velmi dobrá " duševní " hygiena po ránu. Chce to kázeň a vytvořit nový návyk, zbavit se zlozvyku chatování a checkování, to je výzva pro silné. Každá závislost se dá buď " okecat " a nebo silnou vůlí odbourat. Mysl se naplňuje podněty rychle, tak jí nechejme alespoň po ránu, jednu hodinu pro projasnění a soustředění. Takové usebrání ( koncentrace) na sebe je ranní dar duši.

 

  • 4. jděte na chvíli ven a 10 sekund zhluboka dýchejte.

Nejde o žádné speciální dechové cvičení ! Jen o 10ti sekundové UVĚDOMOVÁNÍ si, že bez dechu by NIC nešlo a že dech je to, co nás drží naživu. Každé ráno ZAŽÍT 10 sekund skutečného elementárního ŽIVOTA je obrovská posila imunity. Ten, kdo může nanejvýš jen otevřít okno, udělejte to! Nasávat 10 sekund dávku ranního čerstvě chladného vzduchu je osvěžující vždy a zdarvější než všechna jiná  " nasávání ů, kterým se lidé věnují!. Zkuste a uvidíte, jak vás takové malé vzdušné probuzení nastartuje.Za pár dní pravidelného " douškování ", se budete na  " lapání vzdušné snídaně " těšit.

 

 

  • 5. rozhýbejte celé tělo

Lidé, kteří pravidelně po ránu vykonávají jakékoliv mini tělesné sestavy jsou na tom ve všech ohledech lépe než " peciválové ". Stačí si vzpomenout na pár cviků z dob tělesné výchovy a začít můžete odspodu od chodidel nebo odshora od hlavy. Obojí bude správně. Kroužení, třepání, natahování, protahování a posilování má trvat pár minut a doporučuje se každý cvik opakovat alespoň 12 krát. Do toho se soustředit na pravidelné -  nádech a výdech -  a tělo vám dá ihned odezvu, kde mu máte pomoci, aby nebolelo. Kdo nerad cvičí, může zkusit alespoň pohupování a podupávání při hudbě, protože TANEC!!! Po ránu !!!...Nejlepší relax i start!...Ať vás pozoruje kdokoliv, určitě ho naladíte dobře a nebo strhnete k následování.

 

 

  • 6. udělejte si vydatnou a zdravou snídani

Vy jste tím, kdo nejlépe ví, co je pro VAŠE zdraví to nejvhodnější!  Někdo potřebuje cereálie, někdo ovoce, někdo vejce, někdo mléko, někdo čerstvou šťávu, někdo zeleninu, někdo silnou polévku. Pravidlo je - PO SNÍDANI SE MUSÍTE CÍTIT DOBŘE. Reakce na jídlo je hodně rychlá a tělo, když ho budeme poslouchat, nám dá signály, že jsme si dali to pravé.Pokud ne, musíme to pro příště lépe promyslet. Dobrá snídaně má být přiměřená. A myslet se má i na to, jaké je zrovna venku počasí a jak se cítíme. Ovocná studená šťáva více ochladí, stejně jako salát nebo tropické ovoce. Sezónní ovoce, med, ořechy, dobrý kompot nebo teplá zeleninová polévka s pohankou zase zahřejí. Výběr je individuální. Dobrá snídaně je základ pohody celého vyživovacího systému. A pomyslete - vyživujete nejen tělo! Stravou se dá ovlivnit psychika, emoce i myšlenky. Dodejme si do " nádrže " to nejlepší " palivo ", aby náš pohyb VPŘED byl plynulý a sebejistý minimálně až do oběda.

 

 

  • 7. vyberte si pro sebe MANTRU nebo AFIRMACI

Dobrá je jakákoliv promluva, co posiluje sebevědomí a krásu člověka. Pro dnešek a pro všechny dny, kdy pro sebe uděláme po ránu třeba právě takových 7 nepatrností, může člověk zkusit zažít mantru vděčnosti -   CÍTÍM SE SKVĚLE, KDYŽ JSEM SE O SEBE TAK DOBŘE POSTARAL.DĚKUJI.

 Pravidlo 21 dní zná už snad každý. 21 dní opakování a mantra  se vám doslova vetkne do těla. A jestli vydržíte se 7 " statečnými " návyky, poznáte,jaká AUTORITA jste pro sebe sama a jakou SÍLU VŮLE v sobě nosíte...NETUŠENOU!

 

A nezapomeňte, občas je čas na kávu a nebo na nějakou malou škodlivinku! Protože malá černá tečka v tom všem bílém, správném a čistém je NUTNOST! Obojí je výzva! Máme možnost VOLBY!

Vstávejte ráno rádi! Čeká na vás 7 společníků, co vám přijdou vhod každé ráno! A už se na vás těší! 

inspired Krista Butler

 Irena Kamín Chloubová

0
Váš hlas: Žádné

Podívejte se na zajímavé 30miutové video o hootropním dýchání.

Kdo by si nespojoval vůni a zdraví dohromady?! Čich je smysl, který nám dává jasné a neklamné signály, jak se věci okolo nás mají. Co nám voní a co nám nevoní. A když se poslechneme, jen málokdy se stane, že výsledek bude zmýlená. Vůně i pachy nás provázejí životem, ať chceme nebo ne....

Seděla jsem u stolku s horkým čajem na malostranském dvorku před hospůdkou Kellyxir na Janském vršku a byla  " v šoku ". Zrovna jsem mohla vidět představení ŠOKY.
Když ke mně přiběhla Hanka, musela jsem jí obejmout a byla jsem úplně " naměkko". To mívám, když se lidem povedou ukázat věci, co nás všechny spojují v hlubších světech, které se pokoušíme více či méně bravurně v sobě schovat. A pak hle!  Div...

Jsme tvořeni vodou, avšak i ta se může občas zakalit.

Jak se nestat " travičem studní "?

V každém z nás je dispozice jím být!

Je to na nás!

Držme si palce!

A přejme si...

Ať naše VODA zůstane čistá a je pramenem, kde s...