Všechny barvy světla - barevné tipy na zlepšení zdraví.

Autor: Irena
Datum: 15.06.2011
Kategorie:

Každá barva má určité vlastnosti, které mají léčivou moc.Osoba, která podstupuje terapii barevným světlem se musí uvolnit, ale zároveň soustředit na použitou barvu.Barevné světlo se promítá na určité části těla a nebo se celá terapie odbývá v místnostech, kde se do celého prostoru promítne barevný odstín světla.
Seznamte se  blíže s vlastnostmi barev, protože takové seznámení vám přinese jen výhody. V době, kdy se nebudete cítit nejlépe se vám pak mohou vybavit vlastnosti barev světla a posílit vaše zdraví.

Červená  - je barva aktivity a tak může skutečně aktivovat i to, co jí odpovídá v těle - oběhový systém. Všechny poruchy jater a krevního oběhu lze stimulovat červenou barvou.Někdy stačí málo, někdy je potřeba přidat více a někdy dokonce z červené ubrat. Lidé se zalíbením v červené většinou také skrytě trpí nějakým onemocněním souvisejícím s krevním oběhem a tvorbou krve.
Červená stimuluje proces učení a soustředění  a podvědomě ji tedy používají lidé, kteří potřebují zvýšit pevnou vůli a vytrvalost, chybí jim kreativita a jejich myšlení je otupělejší z důvodu únavy, kterou nese nemoc v těle, přepracovanost a dlouhodobý smutek, který vyčerpává. Je to barva vhodná pro podporu činnosti nadledvinek a zlepšuje čich.

Oranžová -  je barva veselého přátelství a tance. Je to povznášeč dobré nálady a dokáže dodat sílu k novému pohybu vpřed. Obklopují se jí lidé, kteří cítí, že jejich věčné vysedávání a poposedávání je tak trochu na nic a oranžová je vždy nenápadně přinutí vstát a pohybovat se. Je to barva, která vás přivede na cestu k přátelství, protože po jejím působení se budete více orientovat na potřeby ostatních než na svoje. Lidé, kteří preferují oranžovou jsou vyhledáváni právě proto, že tato barva symbolizuje jakousi dobrovolnou pomoc a podporu. Barva stimuluje činnost pohlavních orgánů a chuť.

Žlutá  -  v mnoha ostínech je vždy barvou, která vede k uvolnění napětí v těle, zvláště ve svalech. Uvolňuje také mysl, když se necítíte zrovna vesele a optimisticky, ale naopak upadáte do nespokojenosti a pesimismu. Zdá se vám, že všechno je špatně a nesprávně a že za to mohou ti druzí. Nevyrovnané vnímání žluté může vést až k alergiím a poruchám se slinivkou břišní. Použitím žlutého světla se dosahuje výtečných efektů tam, kde je třeba uvolnit mentální energii a více se nechat vést radostí než jen vidět samá negativa. Žlutá mění poměr k životu a lidé začnou s jejím působením více pociťovat potřebu osobního růstu a  potřebu rozšiřování " obzorů ".  Oblečení v této barvě a nebo vymalovaný pokoj do odstínů žluté, která vám bude sympatická, dodá dostatek energie pro celý den. Souvisí to se silou žluté, kterou lze využít při obtížích se slinivkou břišní, žlučníku, žaludku, periferního nervového systému a zraku.

Zelená  -  barva regenerace buněk těla. Sama příroda je důkazem jak zelená může být konejšivá, ale i povzbudivá, protože odstínů zelené je mnoho. Odstranění bolestí těla i ducha je pro zelenou typické a ještě si při jejím působení báječně odpočinete.Doporučuje se jako lék na hluboký žal a zármutek. zelená totiž osvěží a naplní mírem. Zreguluje pocity odevzdanosti, zranitelnosti a závislosti a může pomoci smířit se a přeměnit svět okolo sebe se soucitem a ochotou pomáhat druhým.Zelená je barva přítomnosti a nese v sobě sílu osvobodit se od konfliktů, pochybností a nejistoty.Souvisí se srdcem, kůží a hmatem.

Modrá  - je dobrá barva k relaxaci a k uklidnění. Její odstíny účinkují všude tam, kde je narušena komunikace, protože tato barva pomáhá zbavit se strachu. Při masáži při modrém světle z vás opadne únava, ale také se uvolní nahromaděné blokády, co vznikly z nesouznění. Modrá je symbolem rezonance. Podstatou modré barvy je dodat souznění všemu, co nás obklopuje navenek i uvnitř. Terapie modrou barvou by mohla nést název - terapie nadšením. Modrá podporuje osobitou tvořivou sílu, která začne promlouvat prostřednictvím porozumění a naplnění snů a přání. S modrou barvou vstupuje do života síla jasnosti a nasměrování. Souvisí s dechem, průduškami, plícemi, činností brzlíku a sluchu.

Fialová  -  je barvou očisty a veškeré detoxikace. Zbavuje tělo všech škodlivin a pročistí mozek od všeho, co je tam zbytečné a neužitečné. Je to síla spojení s tím, co nás přesahuje a co potřebujeme k životu jako oporu ducha. Přináší nám představivost a fantazii s intuicí, protože otevírá a očišťuje vnitřní pravdy přes odevzdání se. Pojem odevzdání se  je mnoha lidem nepochoipitelný a nikdy předtím, než podstoupili terapii fialovým světlem jej nezažili. Zážitek takového vnitřního odevzdání sebe sama je nezapomenutelný a změní často zcela nejen zdravotní stav člověka, ale celý jeho dosavadní způsob života. Neovládané emoce mizí, stejně jako intelektuální přezíravost a touha po moci zakořeněná podle vzorců chování a mínění společnosti. Fialová souvisí s hypofýzou, centrální nervovou soustavou a má vliv na všechny smysly.

Bílá  a černá  -  skryté variace všech barev, tak  jako den a noc. Působením bílého světla se dostává člověk do kontaktu se svou dokonalostí a nedokonalostí. Je to velmi silný zážitek, protože se objeví jasné hranice všeho na těle i na duchu. Není kam se schovat, do jaké barvy se zahalit a jak zapůsobit. Člověk je  ve své původnosti a autenticitě "osvícen" a vidí vše tak, jak je to v jeho stavu možné spatřit. Je to terapie pro chronické nemoci a je velmi intenzivní, protože hloubka poznání sebe sama  a tohoto světa ve vesmíru je pak už  nezměnitelná.  Terapie bíým světlem vnese do života natrvalo pochopení.  O  terapii černým světlem - terapii tmou  - zase někdy příště.

Irena Kamín Chloubová

 

0
Váš hlas: Žádné

Podívejte se na zajímavé 30miutové video o hootropním dýchání.

Kdo by si nespojoval vůni a zdraví dohromady?! Čich je smysl, který nám dává jasné a neklamné signály, jak se věci okolo nás mají. Co nám voní a co nám nevoní. A když se poslechneme, jen málokdy se stane, že výsledek bude zmýlená. Vůně i pachy nás provázejí životem, ať chceme nebo ne....

Seděla jsem u stolku s horkým čajem na malostranském dvorku před hospůdkou Kellyxir na Janském vršku a byla  " v šoku ". Zrovna jsem mohla vidět představení ŠOKY.
Když ke mně přiběhla Hanka, musela jsem jí obejmout a byla jsem úplně " naměkko". To mívám, když se lidem povedou ukázat věci, co nás všechny spojují v hlubších světech, které se pokoušíme více či méně bravurně v sobě schovat. A pak hle!  Div...

Jsme tvořeni vodou, avšak i ta se může občas zakalit.

Jak se nestat " travičem studní "?

V každém z nás je dispozice jím být!

Je to na nás!

Držme si palce!

A přejme si...

Ať naše VODA zůstane čistá a je pramenem, kde s...