Ucho - kousek člověka a nebo celý člověk

Autor: Irena
Datum: 04.05.2014

Aurikulární terapie je metoda, při které terapeut léčí nedostatky celého těla pouze na ušním boltci.

Ucho je taková  malá mapa, kde se dá najít více jak 200 léčebných míst, která správnou stimulací ovlivní jinou část těla a pomohou odstranit obtíže. Metoda je podobou akupunktury. Stimulací nervových zakončení, která se nacházejí na uchu, se uzdravuje mnoho let. 

 Jakmile se nám na uchu začne ukazovat jakákoliv změna, můžeme si být téměř jisti, že máme problém také jinde v těle. Jen je dobře schovaný - zatím. Na boltci  se může objevit vyrážka, vřídek, pár uzlinek nebo ekzém a zkušený terapeut už má jasno, kde je problém. Zda nás zlobí a nebo brzy začne zlobit hlava,srdce,plíce, žlučník, játra,ledviny nebo pohlavní orgány.

S čím může aurikulární terapie pomoci?

 • s astmatem
 • s migrénou
 • s močovými cestami
 • s  podrážděnou psychikou
 • se zažíváním
 • s artritidou
 • s bolestivou menstruací
 • s odvykáním kouření a pití alkoholu
 • s odstraněním bolesti zubů
 • s alergiemi
 • s odstraněním závislostí

Vyšetření se provádí pomocí elektronické " tužky ". Je to malý detektor na správné proudění energie a napětí. Ten ukazuje terapeutovi, která místa na uchu jsou k " obnově " nutná. Může se provádět i pouze pomocí obyčejné tupé nešpičaté sondy, co spolehlivě určí citlivá místa.

Pak už následuje stimulace bodů  a do  oslabených  míst se vpichují akupunkturní jehličky . Mohou se také stimulovat tlakem či teplem. V ten moment proudí léčivá síla po nervových cestách až k orgánu v těle, co právě nemá dost síly podržet si zdravou životní energii a postonává.

Příjemné je občas si ucho promasírovat. Nejdříve jedno a pak i druhé.Podporujeme si tím imunitní systém a když si k tomu pustíme ještě pěknou muziku, určitě se nám budou uši červenat radostí, že nám mohly být nejbližším léčitelem.

 

0
Váš hlas: Žádné

Podívejte se na zajímavé 30miutové video o hootropním dýchání.

Kdo by si nespojoval vůni a zdraví dohromady?! Čich je smysl, který nám dává jasné a neklamné signály, jak se věci okolo nás mají. Co nám voní a co nám nevoní. A když se poslechneme, jen málokdy se stane, že výsledek bude zmýlená. Vůně i pachy nás provázejí životem, ať chceme nebo ne....

Seděla jsem u stolku s horkým čajem na malostranském dvorku před hospůdkou Kellyxir na Janském vršku a byla  " v šoku ". Zrovna jsem mohla vidět představení ŠOKY.
Když ke mně přiběhla Hanka, musela jsem jí obejmout a byla jsem úplně " naměkko". To mívám, když se lidem povedou ukázat věci, co nás všechny spojují v hlubších světech, které se pokoušíme více či méně bravurně v sobě schovat. A pak hle!  Div...

Jsme tvořeni vodou, avšak i ta se může občas zakalit.

Jak se nestat " travičem studní "?

V každém z nás je dispozice jím být!

Je to na nás!

Držme si palce!

A přejme si...

Ať naše VODA zůstane čistá a je pramenem, kde s...