Tymiánový sirup proti parazitům a nachlazení.

Autor: Irena
Datum: 21.09.2014

Tymián je bylina nezdolná. A svou nezdolnost jako léčitel předává i nám právě v době, kdy se začínáme chystat na zimu. Uvařit si tymiánový sirup a preventivně užívat každý den, spolehlivě zabrání nachlazení. A jestli už rýma a kašel našly v těle příznivé prostředí, tak tymiánový sirup zabere jako vymítač. Znali ho už staří Římané a jeho domov je původně ve Středozemí. u nás se mu podobá mateřídouška, jeho rodná příbuzná. Tymián se používá jako koření do různých jídel, protože působí dobře na odstranění střevních parazitů  a jako léčivka na různé neduhy trávicí soustavy. Nejvíce však může pomoci právě jako prevence nachlazení a proti kašli, rýmě, zánětu průdušek a černému kašli. Jeho největší devizou je schopnost odhlenit a dezinfikovat.

Recept

10g tymiánu - čerstvého nebo sušeného

200g cukru

250 ml vody

Cukr rozpustíme ve vodě a zvolna zahříváním necháme zhoustnout, stačí max 20 minut. Po odstavení pak přidáme tymián a necháme vyluhovat až do úplného vychladnutí. Přecedíme a nalijeme do skleničky, ve které budeme skladovat. Sirup se užívá 3 - 5 x denně podle potřeby.

 Podobný sirup, doplněný ještě břečťanem, můžete sice také zakoupit v lékárně, jenže ten domácí...inu, co je doma, to se počítá!...i ta energie, kterou do jeho přípravy vložíte je léčivá, tak na to myslete a ať vám zdraví slouží. 

Irena Kamín Chloubová

 

0
Váš hlas: Žádné

Podívejte se na zajímavé 30miutové video o hootropním dýchání.

Kdo by si nespojoval vůni a zdraví dohromady?! Čich je smysl, který nám dává jasné a neklamné signály, jak se věci okolo nás mají. Co nám voní a co nám nevoní. A když se poslechneme, jen málokdy se stane, že výsledek bude zmýlená. Vůně i pachy nás provázejí životem, ať chceme nebo ne....

Seděla jsem u stolku s horkým čajem na malostranském dvorku před hospůdkou Kellyxir na Janském vršku a byla  " v šoku ". Zrovna jsem mohla vidět představení ŠOKY.
Když ke mně přiběhla Hanka, musela jsem jí obejmout a byla jsem úplně " naměkko". To mívám, když se lidem povedou ukázat věci, co nás všechny spojují v hlubších světech, které se pokoušíme více či méně bravurně v sobě schovat. A pak hle!  Div...

Jsme tvořeni vodou, avšak i ta se může občas zakalit.

Jak se nestat " travičem studní "?

V každém z nás je dispozice jím být!

Je to na nás!

Držme si palce!

A přejme si...

Ať naše VODA zůstane čistá a je pramenem, kde s...