Ťapeme si naboso

Autor: Irena
Datum: 25.07.2014
Kategorie:

Léto je tady a tak po ránu chodím běhat se psy. Potkávám se s pejskaři i běžci a dnes jsme se nasmály s paní Ivetou. Obě jsme si  téměř na stejném místě, kousek za posledním domem v ulici, najednou zuly boty. Pak už jsme si poskakovaly naboso a tak mne napadlo, jak zdravý, je tenhle letní návyk. Ploska nohy se prokrví a promasíruje. Všechny důležité tlakové body, kterých je na chodidle nejvíce, jsou blahem bez sebe. Nožky doslova obživnou a když jsem došla cestou až na louku, užily si i trochu studené orosené trávy. Nezapomínejme na letní možnost povzbudit imunitní systém přes chůzi naboso. Akupresura kamenitým, travnatým nebo písečným povrchem je zdravá. A připomínat si ťapáním  naboso spojení člověka se zemí na Zemi, rozvzpomenout si na dětství a zase si uvědomit sounáležitost s indiány a domorodci, to stojí za to, každý den. Chodidla máme v různém stavu a mají nám napovědět, pokud nejsou zrovna v perfektní kondici, co a kde máme změnit - ve stravě i v pohybových a " obouvacích "návycích. Pečovat o chodidla je stejně důležité jako pečovat o zuby a pleť. Co máme na chodidle, to máme uvnitř sebe. Je o tom celá věda důkazů.   

Tak...ťap, ťap, ťapy...a žádné výmluvy, že ve městě to nejde! Ale jde! Minule jsme zase s kamarádem vyzuli boty v Praze,  na Zličíně za Ikea, a v dobrém rozmaru si tam dali, na " bosonohé " travní minipárty i dobře vychlazenou čistou vodu s mátou a citrónem. To byl relax! Je léto! Kolikrát jste už ťapali úplně naboso?

 Cestou zpátky jsem došla bosa až domů, kousek v trávě, kousek po " kačírku" a kousek po zámkové dlažbě a asfaltu. Báječný pocit...chodit naboso se dá leckde. Stačí se jen rozhodnout.

 

0
Váš hlas: Žádné

Podívejte se na zajímavé 30miutové video o hootropním dýchání.

Kdo by si nespojoval vůni a zdraví dohromady?! Čich je smysl, který nám dává jasné a neklamné signály, jak se věci okolo nás mají. Co nám voní a co nám nevoní. A když se poslechneme, jen málokdy se stane, že výsledek bude zmýlená. Vůně i pachy nás provázejí životem, ať chceme nebo ne....

Seděla jsem u stolku s horkým čajem na malostranském dvorku před hospůdkou Kellyxir na Janském vršku a byla  " v šoku ". Zrovna jsem mohla vidět představení ŠOKY.
Když ke mně přiběhla Hanka, musela jsem jí obejmout a byla jsem úplně " naměkko". To mívám, když se lidem povedou ukázat věci, co nás všechny spojují v hlubších světech, které se pokoušíme více či méně bravurně v sobě schovat. A pak hle!  Div...

Jsme tvořeni vodou, avšak i ta se může občas zakalit.

Jak se nestat " travičem studní "?

V každém z nás je dispozice jím být!

Je to na nás!

Držme si palce!

A přejme si...

Ať naše VODA zůstane čistá a je pramenem, kde s...