Tanec pro zdraví

Autor: Irena
Datum: 08.06.2012

Pohyb a aktivita je projevem života.

Kultivovat naše pohyby se učíme od narození,

Abychom se naučili sedět, lézt, chodit, poskakovat, běhat...a také tančit. Je zábavné pozorovat děti při tanci,jejich spontánní reakce na hudbu, na rytmus, na všechny zvuky a vibrace, které s hudbou začnou pronikat do jejich těla, a ony je prostě musí projevit. Je to jako byste je začali lechtat. Přirozenou veselou náladu proměn v roztočení všemožných i nemožných pohybů a  jak se jim hned uleví od různých trápení a pošramocených nálad.


Tanec, více stylizovaný speciálními kroky a hudebními žánry, je vyšší stupeń tělesných cvičení.Je to jakási reflexní terapie, která skutečně a prokazatelně může člověku pomoci od neduhů. Závažné onemocnění asi nelze tancem vyléčit tak, že nemocnému se poručí, aby skotačil podle muziky. Nicméně sám tanec a dokonce i jen pozorování kultivovaného tanečního projevu má terapeutickou hodnotu.
Věnovat občas pár hodin tancování je zázračně léčivé.

Uvolní se mysl, rozproudí se oběhový systém, hormonální hladina se posune směrem k hormonům " štěstí " a zlepší se sociální vztahy. Tancování je taková společenská chuťovka při jakékoliv příležitosti, jak při oslavě a  tak jen pro radost.
Taneční pohybovou terapii doporučují a praktikují mnozí terapeuti u lidí s poruchami nervového systému, oběhového systému i pohybového systému. Je to zdravé a veselé. Tančeme si pro zdraví, udělá nám to dobře. A nedejme se odradit zmínkami o nedostatku času, šaškování a nebo jiných škarohlídsko kazisvětských poznámkách. Protančeme se k lepší náladě a ta se odrazí na celkovém tělesném zdraví.
Kdo netančil, jakoby nežil!  Zkoušet se dají si různé styly a těšit se z pohybu a z pocitu, že jsme báječní tanečníci ?...Žádný strach...dnes se tančí všechno a tančit můžeme kdykoliv uslyšíme hudbu, a když to s námi " zašije ", pobavíme sebe i druhé, když se pořádně rozvlníme. Tanec pro zdraví se brzy bude všude ordinovat jako lék....už je načase. 

0
Váš hlas: Žádné

Podívejte se na zajímavé 30miutové video o hootropním dýchání.

Kdo by si nespojoval vůni a zdraví dohromady?! Čich je smysl, který nám dává jasné a neklamné signály, jak se věci okolo nás mají. Co nám voní a co nám nevoní. A když se poslechneme, jen málokdy se stane, že výsledek bude zmýlená. Vůně i pachy nás provázejí životem, ať chceme nebo ne....

Seděla jsem u stolku s horkým čajem na malostranském dvorku před hospůdkou Kellyxir na Janském vršku a byla  " v šoku ". Zrovna jsem mohla vidět představení ŠOKY.
Když ke mně přiběhla Hanka, musela jsem jí obejmout a byla jsem úplně " naměkko". To mívám, když se lidem povedou ukázat věci, co nás všechny spojují v hlubších světech, které se pokoušíme více či méně bravurně v sobě schovat. A pak hle!  Div...

Jsme tvořeni vodou, avšak i ta se může občas zakalit.

Jak se nestat " travičem studní "?

V každém z nás je dispozice jím být!

Je to na nás!

Držme si palce!

A přejme si...

Ať naše VODA zůstane čistá a je pramenem, kde s...