" Pravičáci " a jejich naladění

Autor: Irena
Datum: 30.06.2014
Kategorie:

V letním čase si lidé často stěžují na nevolnost a na slabý žaludek z jídla. Občas s nimi zamává i nepříjemné obracení žaludku a průjem. Pak se tahle " letní rošáda " svede na špatné jídlo, nevhodné ovoce a nebo sluníčko.  Máme se cítit královsky, ale nejde to, leda tak ve snu ! Jak by to bylo fajn, kdyby nám bylo dobře. 

 V homeopatickém repertoriu se objevuje na podobné potíže lék LIMULUS XIPHOSURA, který byl odzkoušen a pomáhá.

Esence je vyrobena z krve kraba Limulus Xiphosura a má zajímavý obraz. Do obtíží kolem žaludku a  do střevních obtíží, s nutkáním na rychlé vyprázdnění se dostanou právě v létě snadněji lidé s určitým naladěním mysli a duše. 

Podle pozorování jsou to lidé se zaměřením VPRAVO a spojit si s pravostranností můžeme cokoliv o ní víme, co se nám bude asociovat.  Všechny jejich obtíže se na pravé straně těla také projevují mnohem vehementněji než na levé.Celá pravá polovina těla je u nich až bolestivě plná.

Obtížně si pamatují jména, jsou zmatení a trpívají alergickými vodnatými rýmami. Z nosu jim při setkání s alergenem doslova teče, jeden kapesník střídá druhý a přitom pociťují tlak nad nosem a za očima.

Deprese a úzkosti jsou u nich trvalým stavem a čas od času se jim nahrnekrev do tváře ze vzteku a paniky. Čím více přemýšlejí, tím se vnitřní  horkost zvyšuje. Přemýšlení je zhoršuje.Jsou hodně ostentativní a uzavřeni do " krunýře " svých vzorců a modelů, milují návody a zákony. Krunýř, kterým se prezentují ve společnosti má podobu vědomostní serióznosti a odkazů na historii a technikálie. V soukromí jsou to spíš hnidopichové, ve všem hodně opatrní. Raději vždy stojí na místě a vyčkávají, připraveni se kdykoliv bránit. Natrvalo se v nich usadila pozice skrývat skutečnost a předstírat pohodu. Křečovitostí vehementně drží svou obrannou pozici i v době, kdy už je po všem. Dokola si přebírají v sobě situace, které už nelze vyřešit stejným postupem a těžko se vzdávají nesprávného názoru. Často se pohybují ve společnosti jako  "obdivovaná fosilie ". Opakovaně upadají do vlastní historie až prehistorie, a to jak v pocitech, tak i  v prožitcích. Chybí jim spontaneita a plynulý pohyb vpřed. Při podráždění dokáží nečekaně rychle zareagovat tzv. " se vyblít " bez rozmyšlení. Zrychlení výpadu je u nich dáno neustálou křečí. Není pak divu, že toto naladění nakonec postihne na fyzické úrovni i trávicí trakt - žaludek i střeva. 

Mívají zvláštní intonaci a příjemný hlas, který jde až do chrapotu. Musí se pak napít, ale křečí se dusí při pití vody. Dušnost většinou přejde až do stísnění na hrudi a bolestí u srdce, vystřelující vpravo v hrudi.

Bývají vyčerpaní tělesně i duševně a přepadá je ospalost po koupání.Stěžují si nejen na žaludeční a střevní obtíže, ale také na pálení dlaní a chodidel.celém Chodidla mívají popraskaná, necitlivá a trpívají vyrážkami po celém těle, a ty startuje prakticky cokoliv - sluníčko, prach, písek, tráva, pot, voda.

Je čas letních dovolených a mít povědomí  o esenci kraba Limulus Xiphosura je dobré pro ty, kdo jsou na dovolené na plážích a přepadnou je obtíže s trávením a vyměšováním. Hned si pak třeba snáze uvědomí, co je příčinou. Je to vnitřní naladění podobné chování téhle mořské potvůrky. Je to předstíraná pohoda, ostentativnost, nadávání na okolí, schovávání se do " krunýře " starých návyků, snaha " bodnout" a popichovat, přehrabávání si svých " starostí " a neschopnost se uvolnit a radovat se, přijmout všechno a nejen to, co je dovoleno a opustit svou " zastaralou zkostnatělou" pozici a mít větší moc sám nad sebou.

Zajímavostí je, že Limulus má fakticky modrou krev, protože obsahuje měd. A měď, jak známo, dokáže zabíjet živé spermie, nositelky nového života. Tak pozor na kraba! Je to " zabiják pokroku ", zpátečník, " pravičák " a kdo se na něj ladí, ten pak okolo sebe " hází šavle" a má " běhavku ".

O dovolených si člověk přece dovolí ledacos, tak proč se ladit na kraba? Mořské plody jsou chutné na talíři. Mít však kraba jako obraz mysli - žádná sláva!  Nakonec naladění padne na fyzickou rovinu a nastane rychlá akce těla v oblasti solárního plexu  - začne samovolná očista. A tak se homeopaté nediví, že - viz výše  - V letním čase si lidé často stěžují na nevolnost a na slabý žaludek z jídla.

Nalaďme se na laskavost a soucit.

 

0
Váš hlas: Žádné

Podívejte se na zajímavé 30miutové video o hootropním dýchání.

Kdo by si nespojoval vůni a zdraví dohromady?! Čich je smysl, který nám dává jasné a neklamné signály, jak se věci okolo nás mají. Co nám voní a co nám nevoní. A když se poslechneme, jen málokdy se stane, že výsledek bude zmýlená. Vůně i pachy nás provázejí životem, ať chceme nebo ne....

Seděla jsem u stolku s horkým čajem na malostranském dvorku před hospůdkou Kellyxir na Janském vršku a byla  " v šoku ". Zrovna jsem mohla vidět představení ŠOKY.
Když ke mně přiběhla Hanka, musela jsem jí obejmout a byla jsem úplně " naměkko". To mívám, když se lidem povedou ukázat věci, co nás všechny spojují v hlubších světech, které se pokoušíme více či méně bravurně v sobě schovat. A pak hle!  Div...

Jsme tvořeni vodou, avšak i ta se může občas zakalit.

Jak se nestat " travičem studní "?

V každém z nás je dispozice jím být!

Je to na nás!

Držme si palce!

A přejme si...

Ať naše VODA zůstane čistá a je pramenem, kde s...