Pilulka na zdravé opalování.

Autor: Irena
Datum: 28.06.2014
Kategorie:

Kůže je největší orgán lidského těla. Potřebuje dýchat, zavodňovat, promašťovat, vyživovat a chránit.

A jak ji nejlépe ochránit na slunci?

Nejnovější tendencí je postupné opalování. Tělo si samo začne vytvářet dostatečnou pigmentovou ochranu a pak pobyt na slunečním žáru ho nezaskočí. Přirozeně nejdůležitější pro organismus při pobytu venku je dostatečné pití. Nejvhodnější tekutinou je horká nebo hodně teplá voda.

V přírodě platí, že přežití není boj, ale schopnost přizpůsobit se. Proto i pokožka člověka dnešní doby se musí přizpůsobit novým slunečním podmínkám, pokud nechceme žít jen ve stínu.

S opalováním začneme zvolna, tak, aby se z kůže nevyloučil příliš rychle histamin a nenaskočily nám puchýřky, pupínky, ekzém nebo alergie. Abychom se nespálili a " neužehli ".

Homeopatie doporučuje užívat v létě Apis mellifica 15CH. Lék pomůže jako prevence proti sluneční vyrážce, úžehu a úpalu a také proti kopřivce a štípnutím od komára, vosy nebo včely, proti všem otokům.

Užíváním Betakarotenu ( potravinový doplněk) alespoň 14 dní před dovolenou dodáme pokožce podporu, aby zvládla sluneční nápor bez větších obtíží a ještě byla pěkně bronzová. Pokud chceme betakaroten " živý ", pak je obsažen v oranžovém a žlutém ovoci, mrkvi a zelené zelenině.

 Apis Mellifica i betakaroten mají vliv i na oční sítnici a oči jsou při jejich podpoře také na sluníčku odolnější.

Po opalování je účinný  chladivý gel z Aloe Vera, který dobře hydratuje a opálenou pokožku zvláčňuje.

Kdo se chystá na extrémní sluneční podmínky, třeba k moři a není skoro vůbec opálený z domácích pláží a koupališť, pak je dobré se první dny chránit opalovacím olejem s nižším faktorem. Abysi pokožka zvykala, ale přece jen měla pomocníka v UV filtru oleje. Ve Středozemí se běžně preferuje pouze natírání  olejem olivovým a pokožka má, po takové péči zvláštní nádech, nepatrně do hnědozelena.

 Poslední výzkumy britských. australských a amerických vědců míří k vytvoření pilulky, kterou bychom si vzali jako potravinový doplněk. Ta by pro kůži vytvořila uvnitř organismu nejpříznivější prostředí  vhodné k opalování. Zjistilo se, že " zázračnou látku ", ze které by se mohla pilulka vyrobit, jakýsi přírodní vnitřní opalovací krém, co by se vyloučil při pobytu na sluníčku na pokožku z těla, v sobě obsahují mořské korály, žijící v symbióze s mořskými řasami v mělkých vodách a produkující sloučeninu chránící je před spálením. Získáním sloučeniny přichází možnost výroby " opalovací  ochranné pilulky " a vytvoření opalovací péče nové generace.

Prozatím se budeme přizpůsobovat, pořádně zavodňovat, promazávat a vyživovat a těšit se, že za pár let bude pilulka k mání. Snad.

 

 

 

0
Váš hlas: Žádné

Podívejte se na zajímavé 30miutové video o hootropním dýchání.

Kdo by si nespojoval vůni a zdraví dohromady?! Čich je smysl, který nám dává jasné a neklamné signály, jak se věci okolo nás mají. Co nám voní a co nám nevoní. A když se poslechneme, jen málokdy se stane, že výsledek bude zmýlená. Vůně i pachy nás provázejí životem, ať chceme nebo ne....

Seděla jsem u stolku s horkým čajem na malostranském dvorku před hospůdkou Kellyxir na Janském vršku a byla  " v šoku ". Zrovna jsem mohla vidět představení ŠOKY.
Když ke mně přiběhla Hanka, musela jsem jí obejmout a byla jsem úplně " naměkko". To mívám, když se lidem povedou ukázat věci, co nás všechny spojují v hlubších světech, které se pokoušíme více či méně bravurně v sobě schovat. A pak hle!  Div...

Jsme tvořeni vodou, avšak i ta se může občas zakalit.

Jak se nestat " travičem studní "?

V každém z nás je dispozice jím být!

Je to na nás!

Držme si palce!

A přejme si...

Ať naše VODA zůstane čistá a je pramenem, kde s...