Martin B. Vraks - runy pro zdravější život

Autor: Irena
Datum: 15.08.2013
Kategorie:

 Martin B. Vraks bude pravidelně přinášet runové povzbuzení pro zdravější život pro naše čtenáře. Jeho výklad bude patřit všem, komu inspirace starodávným umění přijde vhod a přinese mu radost a uvolnění mysli při ponoření se do sebe i do světa okolo nás. 
Zeptala jsem se Martina na věci, co mne zajímaly a  rozhovor s ním je poučný, plný osvíceného porozumění věci a vychází z mnohaleté zkušenosti.  Pěkně si počtěte a budete li mít zájem, můžete se s Martinem  spojit na jeho webových stránkách a nebo na facebooku. Až si  nebudete sami umět poradit s nějakou situací, věřte, že vás runy vyložené Martinem mohou v mnohém posunout ke změně k lepšímu. Všichni víme, že slovo může uzdravit a Martinův výklad je založen na starostlivé snaze pomáhat. 

Martine k čemu runy sloužily původně ?

Runy jsou prastaré písmo severských národů, jsou to vlastně sady znaků, které však nejsou pouze písmo, ale hlavně magické symboly. Původní runová magie byla pro dnešní společnost "ztracena", dalo by se říci zapomenuta, ale vzledem k tomu, že Runy jsou velice silnými magickými symboly, jsou v magii využívány do dnešních dnů. Runy se využívají k různým způsobům divinace jako je např. věštění nebo výklad horoskopu. Runy se dají velmi dobře využít k výrobě amuletů a talismanů, také se s nimi zdobí různé magické pomůcky k posílení jejich vlivu.

Jak ses o runách dozvěděl ?

K runám jsem se dostal vlastně přes svého kamaráda a bývalého tchána léčitele pana Zdeňka Zdráhala z Ivanovic na Hané, jeho práce s energiemi, kameny, bylinami a dalšími mně né moc známými technikami. Chtěl jsem taky zkusit uchopit neuchopitelné a jako milovník přírody jsem šel tou nejsnažší cestou, tedy přes přírodní magii a druidské tradice až k runám. První runy jsem si koupil, spíše ze zvědavosti, no oslovily mne natolik, že jsem si již brzy vyrobil své vlastní sady a postupně jsem poznával stále hlouběji sílu a moc runových znaků i jejich vliv na mne a okolí.

Jsou pro tebe runy jen symboly a znaky a nebo opravdu " kameny " moudrosti ?

Pro mne jsou runy především tím co mi pomáhá nalézt směr, když se nemohu (nebo nechci) rozhodnout a také mi dodávají energii a věřím, že mne i ochraňují. Lze tedy říci, že v určitém smyslu jsou to kameny/znaky moudrosti, ale spíše nevyčerpatelná studnice inspirace, síly a energie. Musím ovšem podotknout, že runy nikdy nejsou nositelem zodpovědnosti, ta zůstává vždy na nás samotných.

Kolika lidem už tvůj výklad run pomohl ?

V rodině si pro radu resp. pomoc přicházejí moji blízcí zřídka, ale pokud ano, už to berou spíše jako rady ode mne jako od Martina a neřeší, zda hledám odpovědi v runách nebo v sobě a moji klienti, chcete li zákazníci by se dnes už dali počítat na desítky. Někteří lidé se ozývají po delší době od výkladu s tím, že jim moje rady, konzultace, výklady či charakteristiky pomohly nebo aspoň dodaly tolik potřebnou odvahu k činům. Jiní klienti mají tendenci zůstávat dlouho po výkladu v kontaktu a neustále se nechávat "vést", toto už nedělám, není to pomoc v pravém slova smyslu jak jim ji nabízím. Ovšem reklamace nebo stížnosti jsem ještě nezaznamenal a to mne těší. Nejvíc mne ovšem potěší, když přichází někdo nový na doporučení člověka, kterému moje služby resp. runy pomohly.

Co je možné pomocí run napravit ?

Jednoduše řečeno, lze napravit sebe, náhled na sebe a postoj jaký k životu a situacím, které přináší zaujímáme. Čas ani naše zlé skutky runy nevrátí.

Kde čerpáš inspiraci pro svoje výklady ?

Pořád se snažím vzdělávat, některá literatura týkající se runové magie se sem dostala až po revoluci a je někdy složité rozeznat, co je komerce a co už ne, ale přečtu všechno co se týká přírodní magie, druidů, přírody obecně. Také psychologie, je obor ve kterém se snažím orientovat. Ovšem pokud člověk nechá k sobě runy promlouvat a má schopnost jim porozumět, jsou pro mne tou největší inspirací právě runy. Samozřejmě čerpám i ze svého pestrého života.

Je více druhů postupu výkladu a který je pro tebe ten nejoblíbenější ?

Ano, tak jako u výkladů tarotu, cikánských nebo jiných karet. Runy se dají vykládat, vrhat, počítat, tahat z pytlíku nebo skládat podle různých pravidel. Který způsob je pro mne nejoblíbenější nemohu říci, protože z velké části postupuji dle intuice. Zatím jsem nad tím nějak nepřemýšlel, ale prakticky vždy provádím výklad intuitivně, potom ho zpracuji do srozumitelné formy. Pokud dělám výklad naživo, je to vždy nejlepší pro mne, ovšem já osbně si myslím, že pro klienta to bývá někdy příliš informací a nestačí je zpracovat. Proto někdy k osobnímu výkladu dávám klientovy možnost si výklad "odnést".

Věříš, že se dá pomocí urn zlepšit i fyzické zdraví ?

Ano v runové magii existuje tzv. runová gymnastika kdy se pomocí vlastního těla cvičí podle runových znaků, je to forma meditace, cvičení a vždy za účelem zlepšení fyzické a duševní kondice, tedy i zdraví. Samozřejmě, že každý runový znak a jeho síla má také vliv na určité zdravotní obtíže, nebo posiluje orgány v těle, nebo pomáhá chránit před konkrétními chorobami - zde se používají runy nejčastěji jako amulety, talismany s runovými formulemi.

Na jaký případ ze své praxe rád vzpomínáš ?

Na případ mladého muže, kterému jsem před lety dělal výklad a dnes v něm mám nejen dobrého přítele a kamaráda, ale také konkurenta. :-) Jinak se snažím jak se říká po odvedené práce vždy uklidit stůl a k případům z minulosti se nevracet. Je pro mne důležitá duševní hygiena, jestli chápete.

Jaká runa je pro planetu Zemi podle tebe v dnešní době nejpotřebnější ?

Pro společnost je to runa Jera. Je to runa, která v té nejobecnější rovině znamená "Co zaseješ, to sklidíš" Bohužel, kdyby to bylo tak jednoduché lidem, chcete-li společnosti vysvětlit, rozdali bychom Jeru po světě, jako brčka k limonádě a bylo by po problémech, ale tak to není. No a nechtěl bych opomenout, že runy a jejich síla se dá velmi dobře využít pro konání dobra, ale stejně tak pro páchání zla. Kdo runy ovládne, jejich sílou disponuje. A jak z minulosti víme, např Hitler zneužil runy až do krajnosti (runu Sowelu -ony pověstné blesky nosily jednotky SS na klopách). Dejte člověku dynamit na lámání sklály a on vyhodí do vzduchu dům souseda. Tak to je.

Pro planetu Zemi je to podle mého runa Sowelu. Slunce je a bude vždy to co naše planeta potřebuje nejvíce. Vše musí být vyvážené. Slunce nám dává život, ale může ho i brát.

Martin B. Vraks
runovavestba@gmail.com
runovavestba.cz
 

3
Váš hlas: Žádné Průměr: 3 (1 vote)

Podívejte se na zajímavé 30miutové video o hootropním dýchání.

Kdo by si nespojoval vůni a zdraví dohromady?! Čich je smysl, který nám dává jasné a neklamné signály, jak se věci okolo nás mají. Co nám voní a co nám nevoní. A když se poslechneme, jen málokdy se stane, že výsledek bude zmýlená. Vůně i pachy nás provázejí životem, ať chceme nebo ne....

Seděla jsem u stolku s horkým čajem na malostranském dvorku před hospůdkou Kellyxir na Janském vršku a byla  " v šoku ". Zrovna jsem mohla vidět představení ŠOKY.
Když ke mně přiběhla Hanka, musela jsem jí obejmout a byla jsem úplně " naměkko". To mívám, když se lidem povedou ukázat věci, co nás všechny spojují v hlubších světech, které se pokoušíme více či méně bravurně v sobě schovat. A pak hle!  Div...

Jsme tvořeni vodou, avšak i ta se může občas zakalit.

Jak se nestat " travičem studní "?

V každém z nás je dispozice jím být!

Je to na nás!

Držme si palce!

A přejme si...

Ať naše VODA zůstane čistá a je pramenem, kde s...