Listy bezinek jako obklad

Autor: Irena
Datum: 26.05.2014
Kategorie:

Černý bez, bezinka, kozička, kosmatice, smrdibez. Před bezinkou klekni! To je známá věc o bezinkách. Méně už se ví o tom, že listy a kůra bezinek jsou výborným pomocníkem při úlevě od zánětu kloubů a nebo zánětu nervů, vzniklých při nešetrném pohybu páteře.

 Kdo si zažil zánět kloubu a nebo ischias - zánět sedacího nervu, asi ví, jaká je to bolest a možná, že kromě medikamentů  vyzkoušel mocnou sílu přírody v podobě obkladů z mladých bezinkových listů, tak ten mi dá zapravdu, že jsou zázračné. už, když je trháme, cítíme v nich  energii skoro hedvábnou - jemnost a schopnost ochladit.

Mladé listy se přikládají nejen  na místa postižená zánětem nervů,ale také chronickým revmatismem. Použít se dají i na znehybněné klouby po úrazech a na tolik bolestivé počínající záněty kloubů po přehnané námaze.

Natrháme více mladých listů, rozprostřeme je na šálu nebo velký šátek  a ovážeme si postižené místo. Listy přijemně chladí, jsou měkké a velmi příjemné pro svou vnitřní vlhkost, která dlouho vydrží. Obklad uleví od bolesti dost rychle, a to, jak šetrným ochlazováním, tak i " vytahováním" zánětu ven z těla. Příjemné je, že obklad chladí,a le přitom není mokrý a tak si  můžeme nechat listy  " bolístce " celou noc. Po ránu zjistíme, že stejně ještě nejsou vyschlé. Samotné listy na chladivý obklad stačí, ale pro výraznější účinek  můžeme oloupat čerstvou kůru z větviček, kterou proložíme listy.Obklad vyměňujeme, jak často se nám zachce, takže   samozřejmě podle vlastního komfortu. 

 Před bezinkou klekni!  A vím, že se nám bude klekat lépe s volnými klouby a vyléčenými záněty. Bezinka je štědrá léčitelka. Pro zdraví nám poskytuje listy, kůru, květy i plody. Díky za to bezinko, kozičko, kosmatice.

 Kdo nevyzkoušel, ten neuvěří.

 

0
Váš hlas: Žádné

Podívejte se na zajímavé 30miutové video o hootropním dýchání.

Kdo by si nespojoval vůni a zdraví dohromady?! Čich je smysl, který nám dává jasné a neklamné signály, jak se věci okolo nás mají. Co nám voní a co nám nevoní. A když se poslechneme, jen málokdy se stane, že výsledek bude zmýlená. Vůně i pachy nás provázejí životem, ať chceme nebo ne....

Seděla jsem u stolku s horkým čajem na malostranském dvorku před hospůdkou Kellyxir na Janském vršku a byla  " v šoku ". Zrovna jsem mohla vidět představení ŠOKY.
Když ke mně přiběhla Hanka, musela jsem jí obejmout a byla jsem úplně " naměkko". To mívám, když se lidem povedou ukázat věci, co nás všechny spojují v hlubších světech, které se pokoušíme více či méně bravurně v sobě schovat. A pak hle!  Div...

Jsme tvořeni vodou, avšak i ta se může občas zakalit.

Jak se nestat " travičem studní "?

V každém z nás je dispozice jím být!

Je to na nás!

Držme si palce!

A přejme si...

Ať naše VODA zůstane čistá a je pramenem, kde s...