Jak se posílit proti depresi

Autor: Irena
Datum: 21.10.2014
Kategorie:

Deprese. Antidepresiva. Začarovaný kruh. A přitom pomoc je nasnadě, avšak dobře utajená, zdá se. Situace je nejen o nedostatku informací. Ale hlavně o nedostatku vitamínu B 8. Ten se projevuje poruchami paměti, nervozitou, zhoršenou svalovou koordinací, bolestmi hlavy, zapomětlivostí, snadným psychickým vyčerpáním, stresem, depresí a Alzheimerovou chorobou.

Inositol je známý jako vitamín B 8 a jeho antidepresivní účinky potvrdila vědecká studie prověřená na pacientech s klinickou depresí a publikovaná v r.1995 v Journal of Psychiatry ( vol.152.no.5).Stejný výsledek potvrdila i studie z r. 2010 a 2011 a označila inositol jako přírodní přípravek při posilování organismu především proti depresi, panickým poruchám a OCD ( obsedantní kompulsivní porucha) tedy proti všem stavům úzkosti. Zároveň se prokázal jeho pozitivní vliv na řešení dalších neduhů.  Lékaři o účinku vitamínu B 8 vědí. Léčba deprese antidepresivy je však mnohdy pro pacienta sice rychlejší, ne však snadnější a účinnější. Antidepresiva v sobě nesou riziko vedlejších účinků, které mohou klinický stav nakonec zhoršit. Ne tak vitamín B 8, kterým se prakticky nelze předávkovat Není to jen posilovač paměti a nervového systému, také příznivý vliv na hladinu cholesterolů a stav našich jater.

Tělo je schopno si částečně doplnit hladinu B 8 přeměnou z B 12, jenže stejně je potřeba zajistit přísun B 8 ve stravě.

 

Inositol - B 8 - cholin obsahují :

 • burské oříšky
 • vaječné žloutky
 • luštěniny
 • zelí
 • kapusta
 • květák
 • obilné klíčky
 • listová zelenina
 • hroznová šťáva
 • kvasnice
 • lecitin jako potravinový doplněk
 • zvířecí vnitřnosti

Hladinu vitamínu B 8 v těle snižuje požívání alkoholu  a užívání antibotik.

V dnešní populaci trpí nedostatkem vitamínu B 8 miliony lidí a podle studií souvisí tento stav s hospodářskou krizí a změnou životního stylu.

Naordinovat si lék proti depresi to nikdo bez lékaře nemůže. Sestavit si ale vhodný jídelníček, bohatý na vitamín B 8, to už se dá.Změnit životní styl omezením medikamentů a návratem k přirozeně zdravějšímu stravování stojí za to. Budete se cítit lépe. 

Tak nezapomenout!

Lecitin  dlouhodobě každý den a pestrá strava! 

 Zabiják deprese!

 

 

 

0
Váš hlas: Žádné

Podívejte se na zajímavé 30miutové video o hootropním dýchání.

Kdo by si nespojoval vůni a zdraví dohromady?! Čich je smysl, který nám dává jasné a neklamné signály, jak se věci okolo nás mají. Co nám voní a co nám nevoní. A když se poslechneme, jen málokdy se stane, že výsledek bude zmýlená. Vůně i pachy nás provázejí životem, ať chceme nebo ne....

Seděla jsem u stolku s horkým čajem na malostranském dvorku před hospůdkou Kellyxir na Janském vršku a byla  " v šoku ". Zrovna jsem mohla vidět představení ŠOKY.
Když ke mně přiběhla Hanka, musela jsem jí obejmout a byla jsem úplně " naměkko". To mívám, když se lidem povedou ukázat věci, co nás všechny spojují v hlubších světech, které se pokoušíme více či méně bravurně v sobě schovat. A pak hle!  Div...

Jsme tvořeni vodou, avšak i ta se může občas zakalit.

Jak se nestat " travičem studní "?

V každém z nás je dispozice jím být!

Je to na nás!

Držme si palce!

A přejme si...

Ať naše VODA zůstane čistá a je pramenem, kde s...