Co je ve hvězdách

Autor: Irena
Datum: 15.11.2014
Kategorie:

Rok Saturna 2014 vystřídá optimistický rok Jupitera 2015.

V roce 2015 se o podle chaldejské řady viditelných planet přihlásí o slovo optimistický, velkorysý, ohnivý Jupiter. Seřazení jde směrem od nejpomalejších k nejrychlejším planetám – Saturn, Jupiter, Mars, Slunce, Venuše, Merkur a Luna.
Astronomický, nový rok začíná vstupem Slunce do znamení Berana, jupiterský rok tedy začíná právě v tomto období (20.03.2015 ve 23:45 SEČ).

Naposledy byl Jupiter regentem v roce 2008. Prožitky saturnského období 2014 nebyly právě jednoduché. Většinou jsou vnímány jako omezující, těžkopádně klopýtáme přes překážky a skládáme zkoušky z dospělosti. Mistr prahu - Saturn nás nepustí dokud neprokážeme soustředěnost, vytrvalost, disciplínu a zodpovědnost za své činy. Turbulentní rok na (nejen) české politické scéně je určitě důkazem saturnských zkoušek. Od roku 2012 se naše kolektivní vědomí rovněž nachází ve svěrací kazajce kvadrátu mezi Uranem a Plutem. Na konci června se aspekt definitivně rozloučí, proto se můžeme radovat při vstupu do roku Jupitera dvojnásobně.
Do jara, kdy převezme vládu Jupiter si tedy ještě chvilku počkáme, o to víc se však můžeme těšit.Tradiční, často přežité, společenské hodnoty Saturna se promění v optimistické uvolnění, pocitu štěstí (Jupiter) a rozšíření prostoru, který nám Saturn vymezoval. Vnitřní euforie, lehkost bytí a chuť riskovat se projeví především v období od začátku února do 20 července, kdy se Jupiter spojí v trigonu s Uranem. Nečekané, pozitivní změny, inspirace, nabídky a velkorysé šance se nám budou vracet do života. Nové nápady a jejich odvážná realizace, otevřenost pro nové známosti i poznání z jiných kultur přivítáme s důvěrou a optimismem.
V období od 01.01.2015 do 08.04.2015 nebude na škodu okořenit jupiterův nápoj blaženosti kapkou saturnské rozvážnosti. Jupiterův úprk zbrzdí retrogradita, kdy je třeba zpozornit a nabídnuté záležitosti, přísliby štěstí (Jupiter) dvakrát zvážit. Nabídka na vyšší pozici nebo začátek studia na vysoké škole mohou překazit přehnané představy vlastní výjimečnosti. Zde se může projevit negativní stránka jupiterských kvalit – nepřítomnost sebereflexe i střízlivosti úsudku, pýcha a pocit nadřazenosti.
Poselství roku Jupitera je v lehkosti žití, velkorysosti, toleranci a důvěře v budoucnost. Pojem slova omezení se bude vytrácet, vystřídá jej nadšení a zvědavost dobývat svět. Děti narozené v tomto roce si ponesou jupiterskou radost, otevřenost a optimismus. Budou se ptát po smyslu života, velkoryse zvládat překážky, studovat historii i psát dějiny.
Nevím jak vy přátelé, ale já se fakt těším. Užijme si to společně, krásný, jupiterský rok 2015!

Pavla Karina Noheea Aligová

0
Váš hlas: Žádné

Podívejte se na zajímavé 30miutové video o hootropním dýchání.

Kdo by si nespojoval vůni a zdraví dohromady?! Čich je smysl, který nám dává jasné a neklamné signály, jak se věci okolo nás mají. Co nám voní a co nám nevoní. A když se poslechneme, jen málokdy se stane, že výsledek bude zmýlená. Vůně i pachy nás provázejí životem, ať chceme nebo ne....

Seděla jsem u stolku s horkým čajem na malostranském dvorku před hospůdkou Kellyxir na Janském vršku a byla  " v šoku ". Zrovna jsem mohla vidět představení ŠOKY.
Když ke mně přiběhla Hanka, musela jsem jí obejmout a byla jsem úplně " naměkko". To mívám, když se lidem povedou ukázat věci, co nás všechny spojují v hlubších světech, které se pokoušíme více či méně bravurně v sobě schovat. A pak hle!  Div...

Jsme tvořeni vodou, avšak i ta se může občas zakalit.

Jak se nestat " travičem studní "?

V každém z nás je dispozice jím být!

Je to na nás!

Držme si palce!

A přejme si...

Ať naše VODA zůstane čistá a je pramenem, kde s...