Čisté vitamíny ve skle

Autor: Irena
Datum: 20.03.2013
 

 

 Na mnohé z nás padá potřeba doplnit si vitamíny, aby  " tělo zase jelo " se vší parádou. Vitamíny nás chrání. vyživují, posilují, pomáhají ustát rovnováhu vnitřní chemické a hormonální " továrny " a udržet pohodu. Je tedy načase dodat vitamínové bodyguardy super kvality.

Jak na to?
Vezmeme skleněnou nádobu - raději větší, ať můžeme nabídnout i ostatním - a naplníme ji studenou, ne ledovou, vodou a pak do ní dáme všechno ovoce, na které máme chuť a zasypeme trochou třtinového cukru. A postavit do chladna.

  • Jahody mají vysoký obsah vitamínu C a kyseliny listové.
  • Broskve a meruňky vitamín B 3, který pomáhá s nespavostí a depresemi a  při cukrovce, vitamín A - nutný pro jasný zrak a k posilování srdce.
  • Banán a meloun s vitamínem B 6 posiluje paměť a léčí všechny záněty v ústech a má nesporný vliv na nervovou soustavu ( tiky, cukání, třesy)
  • Kiwi, citrón, pomeranče, mandarinky vitamínem C jen " praskají ".
  • Avokádo má spousty vitamínu B 5 ke snížení únavy, pro podporu hormonálního systému, k hojení ran, proti stresu a podráždění 
  • Hroznové víno a  ananas  - vitamín B 1 pro podporu srdečního svalu, proti brnění v končetinách, při růstu u dětí a pro ženy, jako pomocník při trávení a odháněč únavy.
  • Švestky a banán - vitamín -  B 2 ten potřebujeme, aby se nám nedělaly " koutky " - prasklinky  okolo úst ,aby se buňky  nervů  a srdce obnovovaly rychleji a byly v pohodě, protože za nedostatek vitamínu B 2 platí člověk poruchami osobnosti a u dětí  se může projevit zpomalením duševního vývoje.


Nechme pak sklenici, kterou zakryjeme fólií,  odstát alespoň 1 hodinu a  potom už můžeme v pohodě popíjet. Když přidáme ještě kousek ledu, je to velmi osvěžující.

A plné čistých vitamínů...

Irena Kamín Chloubová
 

0
Váš hlas: Žádné

Podívejte se na zajímavé 30miutové video o hootropním dýchání.

Kdo by si nespojoval vůni a zdraví dohromady?! Čich je smysl, který nám dává jasné a neklamné signály, jak se věci okolo nás mají. Co nám voní a co nám nevoní. A když se poslechneme, jen málokdy se stane, že výsledek bude zmýlená. Vůně i pachy nás provázejí životem, ať chceme nebo ne....

Seděla jsem u stolku s horkým čajem na malostranském dvorku před hospůdkou Kellyxir na Janském vršku a byla  " v šoku ". Zrovna jsem mohla vidět představení ŠOKY.
Když ke mně přiběhla Hanka, musela jsem jí obejmout a byla jsem úplně " naměkko". To mívám, když se lidem povedou ukázat věci, co nás všechny spojují v hlubších světech, které se pokoušíme více či méně bravurně v sobě schovat. A pak hle!  Div...

Jsme tvořeni vodou, avšak i ta se může občas zakalit.

Jak se nestat " travičem studní "?

V každém z nás je dispozice jím být!

Je to na nás!

Držme si palce!

A přejme si...

Ať naše VODA zůstane čistá a je pramenem, kde s...