Berete děti jako majetek?

Autor: Irena
Datum: 01.11.2014

Rozvedení rodiče, prarodiče, celé rodiny, kde se partneři donekonečna nedovedou dohodnout o dítěti. Komu to dítě patří?! Kolik podobných příběhů ! Kde je chyba?

Matka i otec si na dítě dělají nárok jako na majetek a také s ním tak zacházejí a jednají. Když se jim hodí, účelově ho využijí, většinou skrytě, ve svůj prospěch. Dítě je často jen dobře nebo méně udržovaná smutná loutka - figurka při šachování o vymáhání peněz na spokojené pohodlí a nebo stanovování si pozic moci. Když se jim nehodí, zapomenou na něj a jdou si svou cestou.Odloží dítě kamkoliv se dá. Když se to hodí, využije se k hlídání dítěte i babička nebo dědeček ze strany bývalého partnera a nebo i nový partner , partnerka druhého rodiče. ovšemže bez vděčnosti a s notnou dávkou nespokojenosti, vzteku a kritiky. Hysterie okolo dětí vzniká proto, že se s nimi jako s človíčkem vlastně nepočítá. Jen jako s výhodou a nebo nevýhodou. Na dětech se takový přístup pozná na první pohled. za úsměvem amjí vždycky smutek a vyčerpání.

Osho říká :

Neberte nikdy děti jako své, neboť dítě nikdy nevlastníte. Sice z vás pochází, ale není vaše. Milujte ho, ale dítě nevlastněte. Jakmile matka začne dítě vlastnit, zničí mu život. Z dítěte se stane vězeň. Ničíte jeho osobnost a ponižujete je na úroveň věcí. Jenom věc můžete vlastnit: můžete vlastnit dům, auto… ale nikdy ne osobu.

 Více se dočtete zde:http://www.seberizeni.cz/osho-nikdy-neberte-deti-jako-svuj-majetek/

 

0
Váš hlas: Žádné

Podívejte se na zajímavé 30miutové video o hootropním dýchání.

Kdo by si nespojoval vůni a zdraví dohromady?! Čich je smysl, který nám dává jasné a neklamné signály, jak se věci okolo nás mají. Co nám voní a co nám nevoní. A když se poslechneme, jen málokdy se stane, že výsledek bude zmýlená. Vůně i pachy nás provázejí životem, ať chceme nebo ne....

Seděla jsem u stolku s horkým čajem na malostranském dvorku před hospůdkou Kellyxir na Janském vršku a byla  " v šoku ". Zrovna jsem mohla vidět představení ŠOKY.
Když ke mně přiběhla Hanka, musela jsem jí obejmout a byla jsem úplně " naměkko". To mívám, když se lidem povedou ukázat věci, co nás všechny spojují v hlubších světech, které se pokoušíme více či méně bravurně v sobě schovat. A pak hle!  Div...

Jsme tvořeni vodou, avšak i ta se může občas zakalit.

Jak se nestat " travičem studní "?

V každém z nás je dispozice jím být!

Je to na nás!

Držme si palce!

A přejme si...

Ať naše VODA zůstane čistá a je pramenem, kde s...