Barvy a cokoliv jiného

Autor: Irena
Datum: 09.04.2014
Kategorie:

Stanou se v životě věci, které se člověka dotknou natolik, že emoci, kterou prožije, nedovede už nikdy ze sebe odstranit a ona s ním zůstane jako stín nebo tíha a nakonec i nemoc a někde na těle se projeví.

 Zármutek a smutek ze ztráty kohokoliv blízkého má za následek onemocnění srdce. Tahle plíživá zničující emoce, to naladění na to, že jsme přišli o někoho, koho jsme milovali a kdo také miloval nás, začne pomalu devastovat imunitní systém. Přestaneme se usmívat a smát,  svět se nám zdá mdlý a šedý. Věci okolo nás jsou nezajímavé a je nám dost všechno jedno. nepořádek a zanedbávání sebe a okolí je vidět i navenek. Nebaví nás ani práce a ani zábava. Hormonálně se začne měnit hladina skoro všech hormonů. Upadat začne život sexuální i společenský. Nechutná nám jíst a nemůžeme spát. Dostaneme chřipku a nejde nám se z ní nijak vzpamatovat. Zánět se pomalu rozleze do orgánů a svaly se oslabí.Postiženo je nakonec nejvíce většinou srdce. 

 Kdo už začne mít problémy se srdcem, může se přinutit začít pracovat na svém jiném emocionálním vyladění a požádat o pomoc třeba zkušeného arteterapeuta. 

Metoda arteterapie poskytuje nepřeberné množství možností a odborníci, kteří se v ní vyznají určitě potvrdí, že barvy, práce s nimi a všechno, co může potěšit srdce člověka je k dobru věci, když srdce stůně. Arteterapie pracuje s barvami a s výtvarničením. Při sezeních se nemusíme nutit do aktivit. Stačí se sejít s lidmi a s barvami a sblížit svůj vnitřní svět s tím okolním tak, aby se nám ulevilo. od žalu, od smutku, od hlubokého zármutku. Můžeme se naučit poznávat víc sami sebe a naučit se i různorodému tvoření. Můžeme si zklidnit a vyladit psychiku prostřednictvím  barev a tvorby. Možná si nejdříve myslíme, že kreslit, malovat a ani modelovat z hlíny neumíme. Možná se obáváme tvořit a pustit se do toho. V člověku se však při dobrém výtvarničení s barvami a materiály, při té drobné a soustředěné práci, rukou a nápadité hlavy začnou otevírat uvnitř místa, co chtěla už dlouho provětrat a poopravit a přeonačit. A to je výborná terapie.

 Arteterapie je vhodná pro děti i dospělé. Je to léčebná pedagogická metoda. je to výuka k tvorbě a výuka k sebepoznávání. A to, co při sezeních a dílnách arteterapie lidé vytvářejí je obrazem jejich duše, psychiky a emocí. je to jejich příběh schovaný kdesi ve tmavém koutku, zapomenutý v mlze roztrhaných vzpomínek a zase vytažený na světloa výmluvnější než všechny řeči a slova, tolikrát už nahlas i potichu si zdůvodňující, že všechno je v pořádku, i když není.

Růžová barva a světle zelená jsou barvy vibrací pro srdce a i když si jich ani nemusíme všimnout, jsou tady, okolo nás, v přírodě a mají vliv na to, co se děje s energií člověka. Barvy a cokoliv jiného, co může člověku pomoci zbavit se zármutku jsou tady jen zdánlivě náhodně. Síla, co v sobě nesou a  všudypřítomné poselství,abychom si všimli pestrosti světa, tato  jejich  vlídná pomoc, je nenahraditelné. 

Jaro je plné růžové a světle zelené baryv. je to proto, že srdce se v má probudit ze všech bolestí zimy a vyhřívat se v jejich přívětivém tónu. Tak, pak už jen přivonět k rozkvetlým jarním květům a zaposlouchat se do ptačího zpěvu a myslet na život a jeho koloběh. A na energii srdce, jemně hřejivou.

0
Váš hlas: Žádné

Podívejte se na zajímavé 30miutové video o hootropním dýchání.

Kdo by si nespojoval vůni a zdraví dohromady?! Čich je smysl, který nám dává jasné a neklamné signály, jak se věci okolo nás mají. Co nám voní a co nám nevoní. A když se poslechneme, jen málokdy se stane, že výsledek bude zmýlená. Vůně i pachy nás provázejí životem, ať chceme nebo ne....

Seděla jsem u stolku s horkým čajem na malostranském dvorku před hospůdkou Kellyxir na Janském vršku a byla  " v šoku ". Zrovna jsem mohla vidět představení ŠOKY.
Když ke mně přiběhla Hanka, musela jsem jí obejmout a byla jsem úplně " naměkko". To mívám, když se lidem povedou ukázat věci, co nás všechny spojují v hlubších světech, které se pokoušíme více či méně bravurně v sobě schovat. A pak hle!  Div...

Jsme tvořeni vodou, avšak i ta se může občas zakalit.

Jak se nestat " travičem studní "?

V každém z nás je dispozice jím být!

Je to na nás!

Držme si palce!

A přejme si...

Ať naše VODA zůstane čistá a je pramenem, kde s...