Nejkrásnější zelené kameny - smaragdy

Autor: admin
Datum: 28.04.2011

Mezi kolumbijskými indiány kmene Chibcha najdeme legendu o prvních lidech jménem Tape a Fura, kterým bylo dáno žít věčné mládí a krásu, pokud budou dodržovat slib věrnosti. Oba žili spolu v lásce a slib nebylo těžké plnit, protože se milovali čistě a oddaně jako svobodné a čisté bytosti.
 
Jednou byl Tape na lovu a Fura zůstala sma. Byla velmi krásná a nevinná a čaroděj Zarbi se do ní zahleděl a navštívil ji a snažil se získat její lásku. Fura ho odmítla a jeho neúspěch ho ponížil a tak se zákeřnou lstí proměnil s pomocí své čarodějné moci do podoby Tapeho. Fura jeho lest neprohlédla, protože byla důvěřivá a sama by nikdy nikoho neoklamala. Považovala čaroděje za svého muže Tapeho a oddala se mu.
 
Tape se vrátil domů z lovu a slyšel, jak Fura s čarodějem mluví jakoby to byl její muž. Pochopil, co se stalo věděl, co říkalo proroctví - bude-li porušena věrnost, budou se Tape a Fura trápit a nakonec zemřou. Aby se vyhnul trápení, Tape se otrávil a zemřel.
 
V tu chvíli se ukázala Fuře pravá podoba Zarbiho a když našla mrtvého Tapeho, plakala tak, že se Bohové rozhodli potrestat čaroděje a proměnili ho v kámen a jeho krev v potok, který se stal počátkem velké řeky. Slzy, které Fura vyplakala padaly do té řeky, kde se měnily v překrásné průsvitné krystaly - smaragdy. Jejich moc pak byla léčivá, protože na počátku bylo věčné mládí a krása.
 
Esence ze smaragdu, které léčí, můžeme nalézt v Korte PHI esencích. Viz www.elf-centrum.cz. Smaragdy patří do skupiny berylů a vyznačují se křehkostí a vysokou tvrdostí, a proto se musí brousit tzv. briliantovým brusem. Smaragdy obsahují ionty chromu a vanadu, proto jsou zelené.
 
Největší ze smaragdů - 11 130 karátů je uložen v Mineralogickém muzeu RAN A. E. Freshmana v Moskvě. 7025 karátů - má smaragd z Kolumbie a jmenuje se Krystal z Gachaly. 7000 karátů má smaragd uložený v Diamantovém centru v Rusku. Ve sbírkách světových sběratelů jsou smaragdy s názvy Patricia, Emilia, Winston, Hvězda a další.

0
Váš hlas: Žádné

Podívejte se na zajímavé 30miutové video o hootropním dýchání.

Kdo by si nespojoval vůni a zdraví dohromady?! Čich je smysl, který nám dává jasné a neklamné signály, jak se věci okolo nás mají. Co nám voní a co nám nevoní. A když se poslechneme, jen málokdy se stane, že výsledek bude zmýlená. Vůně i pachy nás provázejí životem, ať chceme nebo ne....

Seděla jsem u stolku s horkým čajem na malostranském dvorku před hospůdkou Kellyxir na Janském vršku a byla  " v šoku ". Zrovna jsem mohla vidět představení ŠOKY.
Když ke mně přiběhla Hanka, musela jsem jí obejmout a byla jsem úplně " naměkko". To mívám, když se lidem povedou ukázat věci, co nás všechny spojují v hlubších světech, které se pokoušíme více či méně bravurně v sobě schovat. A pak hle!  Div...

Jsme tvořeni vodou, avšak i ta se může občas zakalit.

Jak se nestat " travičem studní "?

V každém z nás je dispozice jím být!

Je to na nás!

Držme si palce!

A přejme si...

Ať naše VODA zůstane čistá a je pramenem, kde s...