Meruňkový olej vyjímečný mezi léčivými oleji

Autor: Irena
Datum: 09.04.2014
Kategorie:

Meruňky jsou ovoce krásy. To se říká právě pro jejich hebkost, příjemnou barvu, libou vůni a sladkou chuť. Pecky mají hořké a z těch se dá vylisovat zastudena olej zcela vyjímečný mezi léčivými oleji. Léčivý olej  pro krásu a  pro zdraví.

 Meruňkový olej obsahuje celou řadu vitamínů B, kyselinu pangamovou, linoleovou a amygdalin s draslíkem. A  tato kombinace, kterou v jiném oleji nelze najít, z něj dělá prvotřídního léčitele při mnoha obtížích.

 Meruňkový olej pomůže při masážích jemné a citlivé pokožky, se sklony k suchosti. Je vhodný i pro nejmenší miminečka. a protože i hydratuje, používá se v kosmetice ve směsích s jinými oleji.

 Jeho blahodárný účinek na vlasy znají ženy už po staletí. Přidáním do vlasů po umytí, přidáváme balzám z nejjemnějších. Stačí pár kapek.

Pár kapek nebo malá čajová lžička  může být použito i vnitřně a nejlépe na lačno, to když má posloužit k léčení a nebo jako pochutina.Má velmi jemnou a zvláštní chuť, takovou " meruňkovou"  Vychutnat si ho  salátech a v jogurtu, tvarohovém krému nebo s lupínky a ovocem, to  je gurmánství.

Přitom pochutnání ještě  může pomoci s posílením imunitního systému.Posiluje i stěny cév a žil v celém těle.Má dobrý vliv na srdce a na oči.Zlepšuje vidění a tak ho rádi používají " ajťáci". Před jídlem upraví cholesterol, pročistí ledviny, zklidní nervy a podpoří činnost štítné žlázy.Kdo trpí nespavostí, může počítat zcela jistě s meruňkově olejovou podporou.

Tento vynikající olej se používá i jako prostředek k podpoře ozdravení při rakovině. Likviduje rakovinné buňky a ochraňuje buňky zdravé.

 Pořídit si lahvičku meruňkového oleje je radost, nutnost a povinnost zároveň 

 

0
Váš hlas: Žádné

Podívejte se na zajímavé 30miutové video o hootropním dýchání.

Kdo by si nespojoval vůni a zdraví dohromady?! Čich je smysl, který nám dává jasné a neklamné signály, jak se věci okolo nás mají. Co nám voní a co nám nevoní. A když se poslechneme, jen málokdy se stane, že výsledek bude zmýlená. Vůně i pachy nás provázejí životem, ať chceme nebo ne....

Seděla jsem u stolku s horkým čajem na malostranském dvorku před hospůdkou Kellyxir na Janském vršku a byla  " v šoku ". Zrovna jsem mohla vidět představení ŠOKY.
Když ke mně přiběhla Hanka, musela jsem jí obejmout a byla jsem úplně " naměkko". To mívám, když se lidem povedou ukázat věci, co nás všechny spojují v hlubších světech, které se pokoušíme více či méně bravurně v sobě schovat. A pak hle!  Div...

Jsme tvořeni vodou, avšak i ta se může občas zakalit.

Jak se nestat " travičem studní "?

V každém z nás je dispozice jím být!

Je to na nás!

Držme si palce!

A přejme si...

Ať naše VODA zůstane čistá a je pramenem, kde s...