20 dobrot pro dobro očí

in

Očima se člověk umí smát, blýskat, hladit, divit, zlobit, smutnit, sledovat, vybírat, pozorovat, dychtit, rozdávat. Oči mají uvnitř sensorické nervy, jejichž buňky jsou totožné s buňkami mozkových plen. Ne nadarmo se říká -  Oko do duše okno. Kolik očí je na světě? Tolik duší !

Zdravé oči, to je jeden z největších darů života. Správná výživa očím pomáhá. Existuje jídelníček jako základ pro zdraví očí? Samozřejmě!

Pro posilu očí je vhodné zařadit do každodenní výživy potraviny obsahující vitamín A, beta - karoten, vitamín C, viatmín B, vitamín E a zinek. Studie prokázaly,že jak u dětí, tak s přibývajícím věkem, je příčinou mnoha očních problémů právě nedostatek beta - karotenu, ze kterého si tělo samo vyrábí vitamín A. při jeho nedostatku odumírají rychle buňky " žluté skkvrny" - makuly a objevuje se postupné slábnutí zraku, mnohdy až slepota. Vitamín B 2 - riboflavin, vitamín C a zinek pomůže s léčbou všech zánětlivých případů oka i okolí oka. Odstraňují zarudlost a pálení očních koutků. Prokazatelně mají vliv jako prevence šedého zákalu. Vitamín B 1 - tiamin je vhodný jako prevence zeleného zákalu.

Vytiskněte si seznam 20 dobrot pro zdravé oči a umístěte si ho na zrcadlo do koupelny, aby vám připomněl, že o oči je třeba pečovat a starat se. Mít jejich zdraví na paměti - JAKO OKO V HLAVĚ !

Věřte , že toto jsou osvědčené dobroty pro dobro vašich očí.

20 dobrot pro dobro očí 

 1. mrkev
 2. špenát
 3. červené zelí
 4. řepíkatýceler
 5. kadeřavá kapusta
 6. červená paprika
 7. listová zelenina
 8. pomeranče 
 9. citróny
 10. jablka
 11. švestky 
 12. meruňky
 13. mango
 14. avokádo
 15. obilné klíčky 
 16. ořechy
 17. semínka všeho druhu
 18. celozrnné výrobky 
 19. semenné oleje
 20.  luštěniny

Občas očím udělejte také relaxační chvilku a přiložte si na víčka vlažné až chladivé obklady z černého nebo zeleného čaje. Věnovat se s láskou občas svým očím znamená  lépe se dívat na svět. Být vděčný očím za to, že můžeme VIDĚT a dobře se o ně starat, to stojí za to. Obdarováváte tím sami sebe. Vyberte a dopřejte si - Každý den jednu dobrotu pro zdravé oči! 

 A jestli máte doma  " mazlíčka ", dopřejte dobroty i jemu.